In a Better World

((اغلب  انسان های پر نیرو،درس خوانده و جاه طلبند که بخت خود را در کشورهای برگزیده ی خود جستجو می کنند و در این راه به استقبال خطر می روند.آدم های فقیر،تنبل،ضعیف و معلول در خانه می مانند.عقیده بر آن است که در کشورهای مبدا به این ترتیب کار به جایی می رسد که آدم های نالایق به مقامات بالا می رسند!!!))

میو-اسمیت  اقتصاد دان آمریکایی

فرار مغزها از دید جمعیت شناسی نوعی فرار سرمایه به حساب می آید،در کشورهایی چون چین،هندوستان و نیز شوروی سابق پیامدهای ویرانگری این پدیده داشته است.این فرآیند در فروپاشی آلمان دموکراتیک سابق هم نقش اساسی داشت.بخش بزرگی از تحصیل کردگان ایران در طول  دهه های گذشته مهاجرت کرده اند.شمار پزشکان اهل جهان سوم که در اروپای غربی کار می کنند،بیشتر از همه پزشکانی هست که در چهارچوب سیاست کمک به توسعه،از اتحادیه اروپا به آسیا و آفریقا و آمریکای لاتین،یعنی به کشورهایی که کمبود پزشک دارند،گسیل می شوند.

مجموعه مقالات در ستایش بی سوادی 

هانس ماگنوس انسنس برگر     

و خلاصه این جوریه که به قول اون دوست عزیز:اینجا همه چیز در همه!!!

/ 8 نظر / 33 بازدید
گیتی

کسی میخواهد برای زندگیش خسته کننده اش انگیزه ای پیدا کند وصدای خنده هاوگریه های کودکی سکوت کش دار وخسته خانه اش را بشکند 10 سال است برای رسیدن به این آرزو تمام راه های ممکن راامتحان کرده و به نتیجه نرسیده حالا دکتر بهش پیشنهاد کرده از طریق اهدا تخمک شاید این آرزو محقق شود و این دوست حاضر است از کسانیکه شرایط لازم را دارند با پرداخت مبلغی کمک بگیرد کسانیکه مایل به این کار هستند می توانند با تلفن 09360743916تماس بگیرند یا با مراجعه به وبلاگ اينجانب كسب خبر نمايند دوست عزيز جسارتا از وب شما كمك گرفتم يكي بخاطر روحيه اي بود كه در شما سراغ داشتم واينكه وب پر مخاطبي داري بهرحال اگر به اين نتيجه رسيدي كه جايش در وبلاگ شما نيست وآنرا نمايش ندهيد نظرم در مورد شما عوض نميشود .

مینا

کار به جایی می رسد که آدم های نالایق به مقامات بالا می رسند!! باید طلا گرفت این جمله رو !!!

ربولي حسن كور

سلام خانم دكتر اين حرفها چيه؟ فرار مغزها كدومه؟ مگه نشنيدين هركسي ميتونه هرجا كه دوست داره زندگي كنه؟!!

حوا

دختر هر چه سریع تر وبلاگت رو از اینجا ببر، من رو فی ل تر کردن با هر چی داشتم!

رکسانا

فرانه ملت راحت رمزتو پیدا میکنن دختر !

شهرزاد

سلام فرانه جان! ممنون چقدر دلم برای نوشته هات تنگ شده بود... فکر نمی کنم واسه یه پست بلاکت کنن، بعدشم چیزی ننوشتی که![ناراحت]