The Iceman

یار دبستانى مى گفت هر کسى هر جا یک شخصیت دارد, که گاهى اصلا شبیه باقى شخصیتهاش در جاهاى دیگر نیست.مى گفت این جریان از اون دسته  حقیقتهاى گل درشتى است که همیشه کنارت نشستند ولى بهشون دقت ندارى. 

و این جورى بود که از چند ماه قبل شروع کردم به رصد خودم!

من آدم اجتماعى اى به طور عادى به نظر نمى رسم. معمولا انگشت شمار پیش آمده است  که من قدمى براى دوست شدن با کسى بردارم.همه با دیدن من در نگاه اول, در یک فرضا مهمونى پیش خودشون فکر مى کنند چه از دماغ فیل افتاده و اخمو هستم. یا این که چقدر  ساکت و به درد نخورم. 

ولى من عاشق دیالوگ کردن با آدم هاى مختلفم و رفیق باز! آنقدر که به نظر مامانم این معضل من هست! فقط زود صمیمی نمی شم!

تو خونه من بى دست و پا و بى مسئولیت  هستم در نتیجه خیلى اندک پیش مى آد اهالى خونه در انجام کارى به من اعتماد کنند. در حالى که در تمام دوران تحصیل و کارم جز با مسئولیت ترین ها بودم.شاید حوصله یک ظرف شستن نداشته باشم ولى سرکار در هر ساعتى از شبانه روز براى مریضم دو ساعت داروهاش, زمان مصرف, دوز و عوارضشان توضیح مى دهم و با حوصله معاینه مى کنم.کار گروهى دوست دارم اما حال و حوصله دست جمعى بیرون رفتن رو آنقدرها ندارم.معنی بیرون رفتن براى من, بیرون رفتن با یک نفر هست نه ده نفر.با مریض هام خیلى سریع ارتباط برقرار مى کنم ولى در یک سفر قادرم یک روز کامل بغل دست کسى بشینم و یک کلمه هم صحبت نکنم. 

گاهى اونقدر رکم که خودم از خودم تعجب مى کنم, گاهى حالم از خجالتى بودن خودم به هم مى خورد. در حالت عادى انعطاف پذیر هستم ولى به طور مثال در روابطم با جنس مخالف اکثرا لجبازم. 

حتى اخیرا پى بردم, اون چیزى رو که در بعضى روابطم دوست ندارم اون آدم نیست بلکه  شخصیتى است که طرف مقابلم از من شناخته و تصور مى کند. مثلا کسی که من را احمق مهربون فقط شناخته!برام قابل تحمل نیست.متوجه شدم اکثر تلاش هاى ما در ارتباطاتمون با دیگران بر مى گردد به این که چطورى دوست داریم شناخته بشیم و از کدوم بعد شخصیتمون بیشتر مایه بگذاریم. 

در واقع من هرگز اون دخترى که تو خونه براى مامانم هستم براى دیگران نمى تونم باشم, حتى اون دوستى که فرضا براى یار دبستان هستم, براى الف و ب نیستم. 

من شاید فکر کنم برادرم رو خوب مى شناسم که درستم فکر مى کنم, چون من شخصیت برادرم نزد خودم را به عنوان برادر خوب مى شناسم و به تک تک پیچ و خم هاش واردم, اما هرگز من نمى تونم بفهمم برادر من در رابطه با یک دختر غریبه چطور مردى هست, وقتى در قالب دوست پسر و شوهر ایفاى نقش مى کند.

اینجاست که به نظرم مى رسه چقدر (قضاوت) این وسط کلمه مسخره اى هست. وقتى که همه ما مولتى شخصیتیم و از هیچ صفتى عارى نیستیم! 

                                                   ********************

فعلا از خیر آرزوهاى بلند مدت گذشتم, یک پاز به خودم دادم و ذهنمو درگیر رسیدن به آرزوهاى کوچکتر و مقطعى ترى کردم!... خوشم مى آد که یار دبستانى حتى در آرزوهاى من هم پایه ام هست! 

فکر مى کنم یک دوست خوب گاهى از همه آدم هاى زندگیت جلوتر مى شیند, به یک دوست خوب میشه هر حرفى رو زد,حرفایى که هر چى هم با خانواده ات صمیمى باشى نمى تونى براى اونا به شکل کلمات بیان کنى ....میشه واسه یک دوست از رازها بدون خجالت گفت... از رویاها دیوانه وار تعریف کرد...میشه پیش یک دوست قلب تکونى کرد..زار زد یا با بلندترین صدا دنیا خندید.. یک دوست خوب همونی هست که تورو بهتر از همه می شناسه...

و من چقدر خوشبختم که یار دبستانى را دارم... یک دوست بهتر از خوب! 

ضمیمه:توصیه می کنم فیلمthe iceman ببینید تا بهتر متوجه مفهوم قسمت اول این پست شوید.

 

/ 3 نظر / 48 بازدید
نمايشگاه هاست www.hostexhibition.com

با سلام به شما دوست عزيز : از سايت من ديدن کنيد براي شما يک پيشنهاد خوب دارم تبديل و بلاگ شما به سايت دائمي هاستينگ رايگان هديه ما به شما با من در تماس باشين يا هو اي دي host_iran هاست,هاست رايگان,هاستينگ,فروش هاست,خريد هاست,سرور مجازي,وي پي اس ---------------------------------------------------- يک سايت جديد براي اپلود فايل ها و عکس ها بدون محدوديت مي توانيد عضوش بشين و تا يک ترا بايت فضاي رايگان داشته با شيد تازه در ازاي دانلود هر فايلتون هم و يا معرفي زير گروه که عضو ويزه سايت شوند پول در بيارين و تا روزانه 20 دلار در امد داشته باشين .... براي دانلود از لينک هاتون لينک مستقيم تو وبلاگتون بزاريد و کلي امکانات ديگه دوست داشتين حتما به ما سر بزنيد updap.com با تشکر[گل] [گل]

ربولي حسن كور

سلام میخواستم بگم چقدر خصوصیتهای مشابه داریم که یهو یادم افتاد تاریخ تولدهامون چقدر به هم نزدیکه!